EKO groszek

DSC_0415

Ekogroszek jest uszlachetnionym paliwem stałym produkowanym z węgla kamiennego. Sprzedawany przez nas na stacjach ekogroszek wytwarzany jest z wysokokalorycznego węgla o niskiej zawartości siarki (0,3 - 0,6%), małej zawartości wody i substancji niepalnych. Dzięki temu w wyniku spalania wytwarzane są niewielkie ilości tlenków siarki, a po jego spaleniu pozostaje stosunkowo mało popiołu. Niewielkie rozmiary ziaren (od 8mm do 25mm)
pozwalają na stosowanie automatycznych podajników węgla.


Dlaczego warto kupić ekogroszek w D&D
Nasz ekogroszek to produkt bezkonkurencyjny! Oczywiście na rynku istnieje wiele firm oferujących ekogroszek, jednak nie wszystkie z nich stosują uczciwe praktyki. Często sprzedający mieszają dobry jakościowo ekogroszek z węglem o wyjątkowo niskich walorach jakościowych (miałem lub tanim bezwartościowym ekogroszkiem). Kupując u nas mają Państwo 100% gwarancji i pewności, że kupują ekogroszek najwyższej jakości i czystości. Potwierdzają o tym certyfikaty i opinie zadowolonych klientów. Kupując u nas mają Państwo gwarancję najlepszych parametrów ekogroszku, dzięki temu mogą Państwo zaoszczędzić ponad 50% kwoty, którą musieli by Państwo wydać na ogrzewanie domu źródłem energii jakim jest węgiel kamienny spalany w tradycyjnych kotłach, oraz 50-75% w stosunku do innych słabszych jakościowo ekogroszków.

Ile kosztuje ekogroszek ?
Cena zwykle jest adekwatna do jakości oferowanych produktów. Wybierając produkt najtańszy nie możesz liczyć na to, że będzie się on cechował najwyższą jakością i że będzie ekonomiczny. Pamiętaj, że tylko produkty o najwyższej jakości cechują się optymalnymi parametrami i co za tym idzie dużą wydajnością spalania. Kupując zatem produkt niskiej jakości o niskich walorach opałowych oszczędzasz tylko pozornie, ponieważ finalnie koszt ogrzania domu paliwem stałym o niskiej jakości będzie wyższy. Kupując towar najwyższej jakości masz gwarancję, że jest on wysokoenergetyczny, ekologiczny, wygodny, bezpieczny i naprawdę ekonomiczny.

Zachęcamy do korzystania z możliwości zakupu na naszych stacjach ekogroszku w cenie obniżonej o podatek akcyzowy . Wystarczy dopełnić formalności związanych z wypełnieniem dokumentu dostawy wyrobów węglowych i czytelnie pokwitować jego odbiór.

Ekogroszek - workowany czy luz?

Ekogroszek jest węglem drobnym, jeśli będziemy go magazynować luzem to błyskawicznie zwietrzeje i straci swoje właściwości, zaczną się tworzyć spieki, będzie więcej popiołu, wydajność pieca spadnie o ok. 25%, w kotłowni
pojawi się kurz i pył, który będzie zasysany przez wentylator oraz silnik. Bardzo często dochodzi do zatkania retory, awarii silnika lub nadmuchu (pewne elementy pieca nie podlegają gwarancji, gdy w kotłowni jest przechowywany
ekogroszek luzem). Węgiel to minerał, który miedzy innymi zawiera również gazy, ekogroszek przechowywany luzem poprostu ulega erozji, wietrzeje oraz kruszy się. Kupowanie ekogroszku luzem jest tylko pozorną oszczędnością!
W efekcie spala się dużo więcej (ok. 25%). Ekogroszek zapakowany w worki nie zdegraduje się oraz nie staci swoich parametrów - wygodnie się go magazynuje, mamy pewność że palimy wysoko jakościowym, nie zwietrzałym
paliwem. W efekcie oszczędzamy czas i pieniądze.

Ekogroszek pakowany w worki - zalety:
∙ Brak pyłu i kurzu w kotłowni, który może uszkodzić piec
∙ Czyste i szybkie uzupełnienie podajnika
∙ Gwarancja dokładnej wagi
∙ Łatwe i wygodne składowanie
∙ Dłuższy czas utrzymuje się właściwa wilgotność wewnętrzna
∙ Nie traci kaloryczności, nie wietrzeje
∙ Większa wydajność
∙ Oszczędność nawet do 25% w stosunku do ekogroszku przechowywanego luzem

Szacuje się, że w warunkach przeciętnej polskiej zimy zużycie ekogroszku w gospodarstwie domowym, w kotłach o mocy 15 - 25kW wynosi zwykle od 0,4kg - 0,6kg na godzinę (tj. 9,60 - 14,40 kg/dobę) w zależności od typu kotła i innych czynników tj. konstrukcja domu oraz stan jego docieplenia - jest to naprawdę niewiele biorąc pod uwagę zużycie tradycyjnego węgla kamiennego.

Przykładowe zużycie ekogroszku - przy następujących parametrach:
∙ powierzchnia domu 150 - 200 m2
∙ ogrzewanie domu + ciepła woda cały rok
∙ sezon grzewczy liczony od 1 października do 31 marca (6 miesięcy)
∙ temperatura wody w kotle 59 - 60C / temperatura powietrza w domu 20 - 21C

Na cały sezon potrzebują Państwo 4,12 tony ekogroszku. Kalkulacja jest bardzo dokładna i sprawdza się w 95% przypadków. Błędne 5% obliczeń wynika z nietypowych rozwiązań konstrukcyjnych Państwa domów oraz ich stanu docieplenia. Granica błędu wynosi +/- 10%.


Zaufali nam:

© Copyright 2012 D&D. Realizacja Wirtualny Marketing - Strony Internetowe
Content